دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • ریاست
  • معاونت آموزشی
  • معاونت پژوهشی
  • معاونت بین الملل
  • معاونت پشتیبانی
  • معاونت دانشجویی و فرهنگی
  • کمیته تحقیقات دانشجویی

تور معارفه دانشجویان ورودی مهر سال ۱۳۹۷

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۷/۱۵ | 
به گزارش روابط عمومی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی: تور معارفه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ورودی سال ۱۳۹۷ با حضور جناب آقای دکتر ملکی، رییس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، معاونین، مدیران گروه‌های آموزشی دانشکده و اعضای هیئت علمی دانشکده روز ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۷ در محل سالن آمفی تئاتر دانشکده برگزار شد.
در ابتدای این جلسه جناب آقای دکتر ملکی ضمن خوشامد گویی و تبریک به پذیرفته شدگان در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی آنان را به ساختن راهی جدید در پژوهش و بهبود علم کنونی فراخواند. وی در ادامه از دانشجویان خواست تا با رعایت قوانین و دستور العمل‌ها رویه تحصیلی خود را روان کنند. جناب آقای دکتر ملکی در سخنرانی خود در خصوص دانشگاه نسل سوم به مواردی کوتاه اشاره کرد و نوید بخش راهی نو در آموزش نوین شد.
سپس برخی از فارغ التحصیلان دانشکده که هم اکنون به عنوان اعضای هیئت علمی دیگر دانشگاه‌ها مشغول به خدمت رسانی هستند بعنوان مهمانان ویژه به سخنرانی پرداختند. از مهمترین موضوعات طرح شده تشویق دانشجویان به پژوهش و بهبود ساختار کنونی حوزه تخصصی دانشکده بود. پس از آن حجت الاسلام و المسلین طباطبایی نژاد، مسئول دفتر نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشکده، ضمن خوشامد گویی به دانشجویان اکنون را زمان جهاد دانست، جهاد در علم و کشف رازهای آن در راه بهبود زندگی انسان و رسیدن به خداوند تبارک و تعالی هم اکنون از اولویت‌های دین مبین اسلام در روزگار کنونی است.
در ادامه جناب آقای دکتر آرین، معاون آموزشی دانشکده، به تشریح برخی مسائل آموزشی و رویه آن برای شرکت کنندگان پرداخت. وی در خلال بحث خود کارکنان اداره آموزش و مسئول کتابخانه دانشکده را معرفی و از آنان جهت زحمات بی وقفه تقدیر به عمل آورد.
پس از آن سرکار خانم دکتر صدوقی، معاون پژوهشی دانشکده، ضمن ابراز خوشحالی از ملاقات دانشجویانی که جهت کسب علم به دانشکده آمده‌اند آنها را به شرکت در امور پژوهشی، با قول مساعدت در حوزه اختیارات خود دعوت کرد. وی همچنین دانشجویان را به رجوع به قسمت معاونت پژوهشی دانشکده، جهت اطلاع از رویه و توانایی‌های دانشکده در این حوزه فراخواند. در ادامه از سرکار خانم مالگرد، یکی از کارکنان پیشین دانشکده، جهت ایده‌ها و نظرهای وی که تولدی نو در حوزه علم سنجی بود، تقدیر به عمل آورد.
جناب آقای دکتر مصاحبی، معاون پشتیبانی دانشکده، در سخنان خود دانشجویان را به تلاشی پر ثمره تشویق کرد تا بتوانند علاوه بر آینده خود، آینده کشور را روحی تازه بخشند. او در مثالی ساده توانست شرکت کنندگان را بر آن داشت تا قدم در راه ساخت و توسعه جهت نورافشانی زندگی بشریت بردارند.
پس از آن سرکار خانم دکتر صیفوری، معاون بین الملل دانشکده، سخنان خود را با داستانی کوتاه به زبان انگلیسی با مفهوم گسترش خلاقیت آغاز کرد. او همچنین با اشاره به دانشگاه نسل سوم آن را عجین با خلاقیت تمامی یکایک اعضای دانست.
در ادامه جلسه جناب آقای دکتر رضاپور، رییس مرکز تحقیقات علوم مدیریت و اقتصاد سلامت، به تشریح وظایف و دستاوردهای این مرکز پرداخت. وی اعلام داشت این مرکز با آغوشی باز در انتظار محققین و پژوهشگران مشتاق انجام پژوهش است.
پس از سخنان جناب آقای دکتر رضاپور، جناب آقای دکتر پناهی در خصوص کمیته پژوهش‎های دانشجویی توضیحاتی به حضار داد. جناب آقای دکتر ملکی ضمن صحه گذاشتن بر سخنان وی دانشجویان به حضور در این کمیته تشویق کرد. پس از سخنان رییس دانشکده کلیپی کوتاه از فعالیت‌های این کمیته پخش شد. سپس مدیران گروه‌های آموزشی دانشکده با حضور روی سن خود را معرفی و به توضیحی کوتاه در خصوص فعالیت و رویه گروه خود پرداختند.
حسن ختام برنامه کارگاهی کوتاه با تدریس جناب آقای دکتر آرین و جناب آقای دکتر شعبانی نژاد بود. این کارگاه آغازی کوتاه بر شناخت دانشگاه نسل سوم در پرورش افرادی خلاق و کار آفرین بود. همچنین از موضوعات طرح شده در این کارگاه جستجوی راهی نو برای تصحیح رویه‌های کنونی در موضوعات کلان بود.

 


CAPTCHA code
کلیدواژه ها: تور معارفه دانشجویان | دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی |


دفعات مشاهده: 453 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر