دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 • ریاست
 • معاونت آموزشی
 • معاونت پژوهشی
 • معاونت بین الملل
 • معاونت پشتیبانی
 • معاونت دانشجویی و فرهنگی
 • کمیته تحقیقات دانشجویی

اعلام زمان برگزاری آزمون مصاحبه دکتری (به روز رسانی شد - ۲۷ مرداد ۹۸)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۲۷ | 
روابط عمومی دانشکده مدیریت واطلاع رسانی پزشکی- معاون آموزشی دانشکده ضمن تبریک حضور داوطلبان مجاز به شرکت در مرحله دوم (مصاحبه) آزمون ورودی مقطع دکتری تخصصی رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، جدول زمان بندی برگزاری آزمون را منتشر می‌کند.
 
با صلاحدید مسئولین ذیربط تغییراتی در زمان حضور شرکت کنندگان ایجاد شد. جدول زمان بندی جدید از لینک زیر قابل دریافت می‌باشد.
همچنین شایان ذکر است پیش از دریافت جدول، «حتما» این صفحه را از نو بارگذاری (Reload Page) نمایید.
نمایه بارگذاری مجدد صفحه به شکل می‌باشد.

 
آزمون مصاحب در ۳ روز از تاریخ دوم الی چهارم شهریو ماه در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی برگزار خواهد شد. از داوطلبان عزیز تقاضا می‌گردد تنها در روز و نوبت اعلام شده (صبح یا عصر) در محل آزمون حضور بهم رسانند. نوبت صبح از ساعت ۸ الی ۱۳ و نوبت عصر از ساعت ۱۴ الی ۱۷ برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است داوطلبان حداقل ۳۰ دقیقه پیش از  شروع نوبت یاد شده جهت انجام تشریفات و قرنطینه در محل آزمون حضور داشته باشند.
اطلاعات تکمیلی از همین درگاه به اطلاع شرکت کنندگان آزمون منتشر خواهد شد.
با آرزوی موفقیت
هیئت رییسه و روابط عمومی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکیراهنمای راهیافتگان به مرحله دوم (مصاحبه) آزمون دکتری تخصصی (Ph.D)

دواطلب گرامی، با سلام راهیابی شما به مرحله دوم آزمون دوره دکترای تخصصی (PhD) رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ را تبریک عرض می­کنیم و برای شما آرزوی موفقیت داریم.
!!!!!!شایان ذکر است جهت حضور در آزمون، همراه داشتن کارت ملی به همراه کارت ورود به جلسه الزامی است.!!!!!!
در فضای انتظار با حفظ سکوت و آرامش به خود و سایر داوطلبان کمک کنید. موبایل، لپ تاپ، کیف و سایر وسایل شخصی در بدو ورود از داوطلبان دریافت می شود.بسمه تعالی

در راستای اجرایی سازی برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در قالب مصوبه آمایش سرزمین یکی از سیاست های حوزه علوم پزشکی کشور بهره برداری از ظرفیت مناطق آمایشی کشور می­باشد؛ بر همین اساس واگذاری برگزاری آزمون­های ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) به مناطق آمایشی کشور از جمله برنامه های اجرا شده است.
مصاحبه ای که پیش رو دارید یک مصاحبه ساختارمند است که به شیوه چند ایستگاهی (Multiple Mini-Interviews) اجرا خواهد شد. این آزمون، عادلانه، عینی و ساختارمند می باشد و به درستی صلاحیت­های متقاضیان تحصیل در دوره های آموزشی دکتری تخصصی را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد.
این آزمون دارای دو خصوصیت مهم عینیت (Objectivity) و ساختارمند بودن (Structured) است که بیشترین ضوابط یک آزمون (نظیر روایی، پایایی و عملی بودن) را دارا است.

اکنون مرحله احراز هویت را پشت سر گذاشته اید، گام های زیر را پیش رو خواهید داشت:

Ⅰ. گام اول: راهنمایی به اتاق انتظار
 Ⅱ. گام دوم: دریافت بروشور راهنما به همراه پذیرایی
 Ⅲ. گام سوم: معرفی داوطلبان برای انجام مصاحبه براساس کد داوطلبی

>>>>زمان اختصاص داده شده برای هر ایستگاه ۱۰ دقیقه می­باشد. شما در ابتدا به یکی از ایستگاه های پنجگانه وارد می‌شوید. زمان به وسیله زنگ یا سوت اعلام می‌شود و شما باید با راهنمایی کارشناس، بلافاصله به ایستگاه بعدی بروید.<<<<


نحوه گردش ایستگاه‌ها:

 • ایستگاه ۱ به ایستگاه ۲

 • ایستگاه ۲ به ایستگاه ۳

 • ایستگاه ۳ به ایستگاه ۴

 • ایستگاه ۴ به ایستگاه ۵

 • ایستگاه ۵ به ایستگاه ۱

Ⅳ. „ گام چهارم: ورود به ایستگاه های مصاحبه
✓ زمانی که نوبت شما برسد کارشناس مربوطه شما را به محل ایستگاه ها هدایت خواهد کرد. 

اطلاعاتی در خصوص ایستگاه های پیش روی شما

ایستگاه میزان تسلط داوطلب بر پایان نامه و مقاله مستخرج از آن
در این ایستگاه شما بایستی در مورد پایان نامه آخرین مقطع تحصیلی  متناسب با رشته مورد پذیرش و مقاله مستخرج از آن به سوالات مطرح شده پاسخ دهید.
توجه: همراه داشتن نسخه فیزیکی پایان نامه و یا پروپوزال مصوب الزامی می باشد. درصورتیکه دانشجو هنوز دفاع نکرده باشد نیز باید پرینت پایان نامه دفاع نشده را به همراه داشته باشد.
ایستگاه ارائه شفاهی
مطالب علمی در این ایستگاه به شما چند موضوع مرتبط با رشته امتحانی پیشنهاد می شود. شما یکی از این موضوعات را انتخاب و فرض کنید در نظر دارید تا سخنرانی کوتاهی برای مخاطبان در نظر گرفته شده، ارائه دهید. پس از انتخاب فرصت دارید موضوع منتخب را آماده سازی نموده و با اشاره ممتحنین مطالب خود را ارائه نمائید.
ایستگاه جستجوی منابع علمی
در این ایستگاه ممتحنین چند موضوع مرتبط با رشته مورد پذیرش را برای تحقیق در اختیار شما قرار می دهند. یکی از موضوعات را انتخاب کنید و سه مقاله مرتبط با آن را جستجو کنید. سپس مقالاتی که به عنوان منبع انتخاب کرده اید را  از نظر اعتبار علمی منبع مربوطه ارزیابی نمایید و در انتها به سوالات مربوط به نحوه استفاده از منابع پاسخ دهید.
ایستگاه توانمندیهای تخصصی رشته
در این ایستگاه دانش تخصصی شما در رشته مورد تقاضایتان مورد سنجش قرار می­گیرد.
ایستگاه اختصاصی زبان انگلیسی
یک امتحان ۴ قسمتی (مکالمه کوتاه، درک و ترجمه متن تخصصی، درک اصطلاحات تخصصی و نگارش کوتاه) طراحی شده است که ضمن مکالمه کوتاه به زبان انگلیسی، یک متن تخصصی به شما ارائه می شود که آن را به زبان انگلیسی قرائت نموده و ترجمه می نمایید. در ادامه هم نگارش شما مورد سنجش قرار می‌گیرد.
ایستگاه بررسی سوابق آموزشی و  پژوهشی
این ایستگاه جزو ایستگاه های پنجگانه نیست و فقط بعد از اتمام مصاحبه ها جهت دریافت پذیرش (Acceptance) مقالات جدید بعد از مهلت بارگذاری و رفع سوالات احتمالی در نظر گرفته شده است.

❗لازم است داوطلبان گرامی نسخه الکترونیک (فایل) مستندات آموزشی و پژوهشی خود را در حافظه فلش مموری به همراه داشته باشند تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.❗

…Ⅴ.  گام پنجم: بعد از اتمام مصاحبه، با راهنمایی کارشناس آموزش، نظرسنجی الکترونیکی را تکمیل نمایید و بعد از تحویل گرفتن لوازم به امانت گذاشته شده، بلافاصله از محل برگزاری آزمون خارج گردید.
✔ لازم است بدانید در هر ایستگاه مصاحبه جهت مستندسازی فرآیند، کلیه مکالمات ضبط خواهد شد.موفقیت شما آرزوی ماست

▶!!!!!!توجه داشته باشید که جهت حفظ حقوق خود در آزمون، از ارائه اطلاعات در خصوص محتوای سئوالات  ایستگاه های خود به دیگران خودداری نمایید!!!!!!◀


 

کلیدواژه ها: دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی | مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی | اعلام زمان برگزاری آزمون مصاحبه دکتری |CAPTCHA

دفعات مشاهده: 1317 بار   |   دفعات چاپ: 21 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر