دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 • ریاست
 • معاونت آموزشی
 • معاونت پژوهشی
 • معاونت بین الملل
 • معاونت پشتیبانی
 • معاونت دانشجویی و فرهنگی
 • کمیته تحقیقات دانشجویی


فرم ها
راهنما ها
فرآیندها
آیین نامه ها


ارتباط با معاونت

نشست معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران با اعضای هیئت علمی دانشکده

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۲۸ | 

به گزارش روابط عمومی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی: نشست ویژه اعضای هیئت علمی دانشکده با حضور جناب آقای دکتر قاسمی، معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران، جناب آقای دکتر ملکی، رییس دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشک، جناب آقای دکتر احمدی، سرپرست مدریت رتبه بندی و اعتبار بخشی بین الملل دانشگاه، جناب آقای دکتر پیروی، معاون آموزشی دانشکده پرستاری و مامایی، اعضای کمیته بین المللی سازی دانشگاه و اعضای محترم هیئت علمی دانشکده با محوریت بحث و تبادل نظر در خصوص بین المللی سازی دانشگاه در تاریخ ۲۸ مرداد ۹۶ از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در سالن کنفرانس شماره ۱ دانشکده برگزار شد.

در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر ملکی ضمن خوش آمدگویی به جناب آقای دکتر قاسمی و هیئت همراه از وی خواست توضیحاتی در خصوص فعالیت های پردیس بین الملل جهت آشنایی بیشتر حاضران ارائه کنند. معاون بین الملل دانشگاه با تاکید بر اهمیت پر رنگ کردن بین المللی سازی، اهم فعالیت‌های انجام شده در این حوزه را برشمرده و از اعضای هیئت علمی درخواست کرد در صورت علاقه مندی جهت همکاری با پردیس بین المیی دانشگاه مهارت های خود را اعلام کنند تا در صورت لزوم از آنها بهره گرفته شود. سپس جناب آقای دکتر احمدی نیز نکاتی در تکمیل همین مباحث ارائه کرد. وی همچنین بر این نکته اشاره داشت که دانشگاه با آغوش باز از همکاری اعضای هیئت علمی در جذب دانشجوی خارجی استقبال می کند.

در ادامه اعضای هیئت علمی دانشکده ضمن تشکر از حضور جناب آقای دکتر قاسمی در دانشکده نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با معاون بین الملل دانشگاه مطرح کردند. پس از پاسخگویی به مسائل اعضای محترم هیئت علمی وی بر این نکته تاکید داشت که معاونت بین الملل تازه بنیاد بوده و جهت اعتلای خود به کمک و یاری یکایک اعضای هیئت علمی نیازمند است.

مصاحبه اختصاصی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی با جناب آقای دکتر قاسمی، معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران:

 • ماهیت معاونت بین الملل چیست؟ هدف و حوزه های فعایت آن چیست؟
 • هدف از تشکیل معاونت بین الملل حضور در عرصه های بین المللی است تا دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سطح جهانی مطرح شوند و بتوانند با دانشگاه های علوم پزشکی تراز اول جهانی تعامل و همکاری های علمی داشته باشند. با این اهداف تلاش معاونت بین الملل این است که تا سال ۱۴۰۴ بتواند دانشگاه علوم پزشکی ایران رتبه اول علمی در سطح منطقه را داشته باشد. در این راستا دانشگاه باید خود را در سطح جهانی ارتقا دهد خود را مورد نظر در سطح منطقه قرار دهد. بنابراین از کلیه پتانسیل های داخل و دانشکده هایی که علاقه مند به فعالیت در حوزه بین الملل هستند کمک گرفته خواهد شد و برنامه های بین الملل چه به صورت حضور در دانشگاه های خارجی در دانشگاه علوم پزشکی ایران و چه بالعکس مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
 • فرصت ها و درآمدهای معاونت بین الملل برای دانشگاه چه خواهد بود؟
 • متاسفانه در گذشته معاونت بین الملل در جذب دانشجویان غیر ایرانی چندان فعال نبوده است، اما خوشبختانه طی چند سال گذشته این زمینه ایجاد شده است که دانشگاه هایی که توان جذب دانشجویان غیر ایرانی را دارند اقدامات لازم را انجام دهند. دانشگاه علوم پزشکی ایران رتبه دوم را در جذب دانشجویان غیر ایرانی در سطح کشور را دارد این دانشجویان در رشته های پزشکی، داروسازی و برخی رشته های تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. این عده از دانشجویان با توجه به این که شهریه پرداز هستند موجب این شده اند که برای ارتقا امور آموزشی در معاونت بین الملل درآمد حاصل شود که نشانه آن احداث پردیس بین المللی دانشگاه علوم پزشکی ایران -که در سال تحصیلی آینده بهره برداری خواهد شد- خوابگاه هایی که ویژه دانشجویان غیر ایرانی است که با درآمد حاصل از دانشجویان حاصل شده و هیچ بودجه ای از دانشگاه جهت صرف در این امور اخذ نشده است. از دیگر فرصت های معاونت بین الملل ایجاد تعامل بین اعضای هیئت علمی دانشگاه و دانشجویان غیر ایرانی است.
 • تعامل و همکاری بین دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی با معاونت بین الملل دانشگاه به چه شکلی می تواند باشد؟ بستر های این موضوع چه خواهد بود؟
 • دانشکده مدیریت بعنوان یکی از دانشکده های مهم دانشگاه است، از این رو معاونت بین الملل علاقه مند است تا این دانشکده در مسیر بین المللی سازی فعالیت و همکاری بیشتری با این معاونت داشته باشد و با ایجاد کارگاه های مدیریتی و یا دوره های خاص در دانشگاه های منطقه و دانشگاه هایی که دانشگاه با آنها تفاهم نامه دارد بتواند در تربیت مدیران در سطح منطقه حضور پیدا کند. دانشگاه های طرف تفاهم نامه دانشگاه علوم پزشکی ایران این آمادگی را دارند تا با دانشکده ها و اساتید این دانشگاه همکاری داشته باشند و همه اساتید می توانند با ارتباط مستقیم با اساتید دانشگاه های طرف تفاهم نامه وارد مذاکره و همکاری شوند. از آن جایی که امکان برقراری این ارتباط برای تک تک اساتید از سوی معاونت بین الملل میسر نیست بنابراین فرصت به عهده خود اعضای هیئت علمی دانشگاه است تا با اشاره به تفاهم نامه های فی ما بین وارد گفتگو شده، تخصص های خود را بروز و مورد پیگیری قرار دهند و من این احساس را دارم که پتانسیل خوبی در دانشکده مدیریت جهت برقراری این ارتباط وجود دارد.
 • تشویق ها و تسهیلاتی که برای اعضای هیئت علمی که وارد این عرصه شوند چیست؟
 • بارها به این موضوع اشاره شده است که معاونت بین الملل برای ایجاد پروژه ها و برنامه های مشترک هزینه اساتید شرکت کننده در این برنامه ها را جبران خواهد کرد، برای مثال هزینه رفت و برگشت، هزینه اقامت در مدت فعالیت جبران خواهد شد. همچنین سهم ریالی طرف شرکت کننده ایرانی از سوی معاونت بین الملل پرداخت خواهد شد. البته در افق ۲۰۲۰ کلیه هزینه ها از سوی اتحادیه اروپا پرداخت خواهد شد.
 • معاونت بین الملل در خارج از کشور چه فعالیت هایی داشته و برنامه آن برای برای فعایت های آینده چیست؟
 • در حال حاضر تنها فعالیت معاونت بین الملل همکاری مشترک در جذب دانشجو با دانشگاه قبرس شمالی است که تبادل دانشجو در سال آینده انجام خواهد شد. پروژه های پیش رو رایزنی با دانشگاه های ایتالیا است که تفاهم نامه های مربوط منعقد شده و دو دانشگاه در حال زمینه سازی برای انجام پروژه های مشترک هستند. همچنین از فعالیت های پژوهشی پیش رو تحقیق و تبادل اطلاعات در خصوص سرطان و افراد مبتلا در دو کشور است. همچنین معاونت بین الملل امیدوار است این همکاری ها در سال های آینده گسترش پیدا کند. با توجه به این که معاونت پژوهشی، معاونتی نو پا است و طی ۲ سال گذشته در حال تجربه بوده و راهکارهای منتهی به هدف را دنبال می کند.
International Deputy Visit
International Deputy Visit
International Deputy Visit
International Deputy Visit
International Deputy Visit
International Deputy Visit
International Deputy Visit
International Deputy Visit
International Deputy Visit
International Deputy Visit
International Deputy Visit
International Deputy Visit
International Deputy Visit
AWT IMAGECAPTCHA code
کلیدواژه ها: مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی | معاون بین الملل | دکتر قاسمی |

دفعات مشاهده: 1306 بار   |   دفعات چاپ: 229 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر